Znieczulenie dróg oddechowych – jak to jest wykonywane

Jeśli zdecydujesz się na epiduralię, procedura zostanie przeprowadzona przez anestezjologa. Anesthetist jest lekarzem przeszkolonym w udzielaniu pacjentom bólu podczas procedur medycznych.

Epidurale są podawane w dolnej części pleców. Większość jest podawana, gdy pacjent siedzi i pochyli się do przodu. Alternatywnie, można wykonać epidural podczas leżenia po bokach z kolanami, a podbródek wbity w.

Leżąc lub siedząc w tych miejscach otwiera się przestrzenie pomiędzy kościami kręgosłupa (kręgi kręgosłupa) i umożliwia łatwiejsze przenikanie igły do ​​przestrzeni epidemii. Jest to obszar, przez który nerwy z kręgosłupa do ciała przechodzą.

Mając epidural

Roztwór sterylizujący jest przetłuszczany do pleców i sterylne zasłony są umieszczone na plecach, pozostawiając miejsce wstrzyknięcia.

Może być podany środek znieczulający miejscowy, aby zmniejszyć dyskomfort. Następnie wkłada się pustą igłę i cienką, plastikową rurkę (cewnik zewnątrzoponowy) przechodzi przez środek igły do ​​przestrzeni zewnątrzoponowej. Znieczulenie zewnątrzoponowe można wstrzykiwać przez rurkę.

Wpływ epiduralu

Jeśli podczas porodu będziesz mieć zastrzyk nadciśnieniowy, będziesz potrzebować kroplówki w dłoni, aby można było podać płyn i leki, aby zapobiec niskim ciśnieniom krwi, co jest częstym efektem ubocznym epidurali. Spadek może ograniczyć się do swobodnego poruszania się.

Mogą wystąpić krótkie uczucie stinging, gdy miejscowo znieczulenie jest wstrzykiwane do skóry. Możesz też poczuć lekki dyskomfort, gdy igła zewnątrzoponowa jest umieszczona, a cewnik jest włożony.

Jeśli czujesz ból lub uczucie podobnego do porażenia prądem elektrycznym, powiedz swojemu anestezjologowi, ponieważ cewnik może naciskać na korzeń nerwu i być może trzeba go zmienić.

Wkrótce po wystąpieniu nadciśnienia tętniczego doświadczasz uczucia ciepłego, odrętwienia w dolnej części pleców i nóg. Twoje nogi mogą być ciężkie i trudniejsze do poruszania się. Zwykle trwa około 20-30 minut, aby epidural działał skutecznie.

Nerwy w pęcherzach mogą również mieć wpływ na znieczulenie. Oznacza to, że nie wiesz, kiedy pęcherz jest pełny, i czy musisz iść do toalety. Aby zapobiec uszkodzeniu, cewnik będzie używany do odprowadzania moczu z pęcherza moczowego. Twoje uczucie pęcherza moczowego powróci do normy, gdy zatrzyma się zespół zewnątrzoponowego.

Przeczytaj więcej o skutkach ubocznych epiduralu.

Podczas cewnika zewnątrzoponowego pozostaje w plecach, może być stosowany w celu złagodzenia bólu. Może to być przez kilka godzin (podczas porodu) lub przez kilka dni, (po dużych zabiegach chirurgicznych w jamie brzusznej).

Jak długo trwa epidural?

Cewnik może być podłączony do automatycznej pompy, aby umożliwić uzupełnianie leku. Można również użyć pomp, które pozwalają kontrolować dawkę.

Po nadciśnieniu

Kiedy zatrzymywane są leki zewnątrzoponowe, drętwę zwykle trwa kilka godzin, zanim zaczną się ubierać, a uczucie zaczyna powracać.

Po znieczuleniu zewnątrzoponowym zaleca się odpoczynek w pozycji leżącej lub siedzącej, aż uczucie wraca do nogi. To może potrwać kilka godzin i czuć lekkie mrowienie w skórach podczas znieczulenia.

Należy powiedzieć lekarzowi lub pielęgniarce, jeśli odczuwasz ból. Mogą dawać lekarstwa, które pomogą mu kontrolować.

Po wystąpieniu epiduralii będziesz mógł karmić piersią dziecko.

Dowiedz się, co się dzieje, gdy jesteś przyjęty do szpitala, w tym jakie formularze wypełnij lub testów poddawanych