Zmiana kształtu uszu – Odzyskanie

Po uszlachetniającym zabiegu chirurgicznym (znanym również jako otoplastyka lub pinnaplastyka) potrzebujesz czasu, aby odzyskać efekty znieczulenia.

Po zabiegu chirurgia może być owinięta bandażem w celu ochrony uszu i okolicy przed infekcją.

W zależności od postępu, bandaż może wymagać przechowywania na miejscu przez okres do tygodnia po operacji. W tym czasie nie wolno myć włosów.

Ból i dyskomfort

Będziesz mógł umyć włosy po usunięciu bandaża, ale powinien unikać wystawiania na mokry obszar.

Niektórzy chirurdzy zalecają, aby nosić nocną nocę przez kilka tygodni, aby chronić uszy podczas snu.

Powrót do pracy lub szkoły

Podczas powrotu do zdrowia po zabiegu należy unikać

Jeśli pacjent miał znieczulenie ogólne, unikaj prowadzenia pojazdów lub używania ciężkich maszyn przez 48 godzin po operacji. W przypadku leku uspokajającego dożylnego należy unikać prowadzenia pojazdów i obsługi ciężkich maszyn przez 24 godziny.

Po usunięciu szwów i szlafroków, usuń oczy i okolice, aby zapobiec infekcji.

W ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu uszy mogą być bardziej obolałe i uczuciowe, uczucie drętwienia, a przez kilka tygodni może wystąpić lekki mrowienie.

Łagodny do umiarkowanego ból i dyskomfort można leczyć lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol i ibuprofen, które są dostępne w kasie przez apteki.

Podczas przyjmowania leków przeciwbólowych należy zawsze postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w ulotce dla pacjenta dołączonej do leku. Aspirynę nie należy podawać dzieciom poniżej 16 roku życia.

Jeśli Twój ból jest ciężki, lekarz może przepisać silniejszy lek przeciwbólowy dla Ciebie, na przykład kodeinę.

Jeśli masz bardzo silny ból, skontaktuj się z specjalistą odpowiedzialnym za Twoją opiekę tak szybko, jak to możliwe. Będą mogli sprawdzić, czy nie ma zakażeń i stanów zapalnych.

Większość dzieci może wrócić do szkoły około jednego do dwóch tygodni po zabiegu. Aby uniknąć uszkodzenia uszu, unikaj kontaktowych sportów i gier zabawowych, które wymagają kontaktu fizycznego.

Zalecana harmonogram unikania tego rodzaju działań różni się. Niektórzy chirurdzy zalecają co najmniej osiem tygodni po zabiegu. Inni zalecają do 12 tygodni.

Dorośli mogą wrócić do pracy około tygodnia po zabiegu. W okresie odzyskiwania należy unikać wszelkich czynności, które mogłyby powodować urazy lub uszkodzenie uszu.

Wokół uszu może występować niewielkie siniaki, które mogą trwać około dwóch tygodni po operacji. Aby uniknąć zwracania uwagi, niektórzy ludzie mogą opóźnić powrót do pracy lub szkoły, aż zniknie zranienie.

Leki, które należy podjąć w celu leczenia bólu, zależą od rodzaju bólu