Zakażenia tasiemcom – objawy

Ludzie często nie wiedzą, że mają infekcję tasiemcom. Mogą one nie mieć, lub bardzo mało, niespecyficznych objawów.

Mogą wystąpić inne objawy, jeśli typ tasiemca zainfekowanego larwami (świeżo wylęgowanymi robakami), które mogą opuścić jelita i żyć w innych częściach ciała.

Jeśli jesteś zarażony tatuażem dla dorosłych, możesz zobaczyć larwy lub fragmenty z tasiemca w taborach (poo), które wyglądają jak białe ziarna ryżu. Segmenty zawierają jaja tasiemca.

Objawy zakażenia tasiemcem

W zależności od typu tasiemca mogą wystąpić inne objawy

Zakażenie tasiemcom wołowym lub wieprzowym może powodować zwiększenie apetytu.

Objawy zakażenia larwami tasiemca

W rzadkich przypadkach zakażenie tasiemcem z ryb może powodować niedobór witaminy B12, ponieważ robak absorbuje tę witaminę. Potrzebujesz witaminy B12 do wytwarzania krwinek czerwonych, więc niedobór może prowadzić do niedokrwistości (zmniejszenie liczby krwinek czerwonych).

Niektóre rodzaje tasiemcom mogą nie rozwinąć się w dorosłej postaci w jelitach. Zamiast tego, ich larwy (nowo wyklute robaki) wydrążają się przez ścianę jelita i wchodzą do krwiobiegu. Potem mogą jechać i osiedlić się w innych miejscach wokół ciała.

Objawy infekcji larw tasiemca różnią się, w zależności od typu tasiemca, stopnia nasilenia zakażenia i jakiej części ciała.

Na przykład objawy mogą obejmować

Jak zapobiegać zatruciu pokarmowemu w domu, w tym E. coli, z poradami dotyczącymi bezpieczeństwa żywności i zachowaniem bakterii