Wypuszczanie pochwy

Zwykłe i zdrowe jest wydzielanie jasnego lub białego z pochwy.

Ten śluz jest produkowany naturalnie z karku macicy, znany jako szyjka macicy.

Ilość wydzieliny z pochwy zmienia się w ciągu całego cyklu menstruacyjnego (brązowy rozładunek zwykle kończy się okresem), a większość kobiet w ciąży otrzyma “rozładunek cyrku”.

Zdrowy rozładunek nie ma silnego zapachu lub koloru. Możesz poczuć niewygodną wilgotność, ale nie powinieneś mieć swędzenia lub bolesności wokół pochwy.

Każda nagła zmiana wyrzutu może świadczyć o infekcji pochwy. Powinieneś być świadomy tego, w jaki sposób wydzielanie leku naturalnie zmienia się w całym cyklu i co nie jest normalne, ale oczywiste objawy zakażeń są

Jeśli nie masz pewności, czy absolutorium jest normalne i obawia się o to, skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką. Przeczytaj ogólne informacje i porady dotyczące zdrowia seksualnego.

Skąd mam wiedzieć, czy moje zwolnienie jest niezdrowe?

Istnieje wiele możliwych przyczyn nieprawidłowego wydzieliny pochwy, ale zwykle jest to objaw zakażenia. Zakażenie jest często spowodowane przez coś, co narusza naturalną równowagę bakterii lub drożdży w pochwie, jak mycie wewnątrz pochwy lub może być przenoszone drogą płciową.

Najczęstsze przyczyny są

Poniższy przewodnik pomoże Ci zidentyfikować przyczynę wyładowania. Jednak ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania właściwej diagnozy i porady w sprawie leczenia infekcji.

Jeśli twój rozładunek jest cienki i wodnista, lub gruba i biała (np. Twaróg), możesz mieć plew. To powszechne zakażenie grzybicze powoduje silną świąd i bolesność wokół pochwy. Wyładowanie może wydzielać trochę drożdże, ale nie ma silnego zapachu.

Prawie wszystkie kobiety od czasu do czasu podrywają duszę i nie są przenoszone drogą płciową. Łatwo leczy się lekiem przeciwgrzybiczym, które można kupić od recepty przez farmaceutę.

Jeśli wydzielina pochwy jest szara lub rozwija silny zapach ryb, szczególnie po stosunku płciowym, może wystąpić zakażenie pochwy (bakterie). BV jest zaburzeniem równowagi w normalnych bakteriach znajdujących się w pochwie. Zwykle nie powoduje świąd lub podrażnień.

Typowe przyczyny nieprawidłowego wyładowania

Podobnie jak pleśniawki, BV jest bardzo często i nie jest przenoszona drogą płciową. Łatwo jest leczyć antybiotykami. Zapoznaj się z lekarzem na receptę.

Trichomoniasis jest częstym STI wywołanym przez niewielki pasożyt. Może sprawić, aby wydzielina pochwy była spieniona, żółta lub zielona. Może być wiele wyładowań, które mogą mieć też nieprzyjemny zapach rybny. Inne możliwe objawy to bolesność, obrzęk i świąd wokół pochwy oraz ból podczas oddawania moczu.

Trichomonazę można łatwo leczyć antybiotykiem o nazwie metronidazol, który przepisać lekarzowi. Jeśli masz chorobę Trichomoniasis, odwiedź lokalną klinikę GUM lub klinikę zdrowia seksualnego, ponieważ może istnieć wraz z innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym lub udać się do poradni medycyny genitalnej (GUM) najszybciej jak to możliwe, jeśli wydzielina pochwy jest nieprawidłowa i masz

Młode dziewczęta i kobiety po menopauzie

Mogą wystąpić chlamydia lub rzeżączka (oba STI). Krwotok sprawi, że twój absolutorium stanie się zielone, chociaż często ból lub krwawienie są bardziej zauważalne. Oba warunki są leczone antybiotykami.

Nieleczona rzeżączka lub chlamydia mogą rozprzestrzeniać się w górę i prowadzić do chorób zapalnych miednicy, poważnego zakażenia macicy, jajowodów lub jajników.

Opryszczka narządów płciowych może powodować bolesne, czerwone pęcherze lub wrzody wokół narządów płciowych oraz nieprawidłowe wydzieliny pochwy. Należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym lub udać się do poradni medycyny genitalnej (GUM) najszybciej jak to możliwe. Możesz zaoferować przebieg tabletek przeciwwirusowych, które powstrzymują mnożenie wirusa opryszczki, ale objawy mogą mieć skłonność do powrotu.

Czyszczenie pochwy

To nietypowe, gdy młode dziewczyny mają nieprawidłowe wydzieliny pochwy, zanim dojdą do dojrzewania. Jeśli tak się stanie, powinni zobaczyć GP. Częstą przyczyną jest rodzaj zapalenia jamy ustnej (zapalenie okolicy sromu), wywołane zakażeniem paciorkowcowym.

Niewłaściwe rozładowanie jest również niezwykłe u starszych kobiet. Jeśli przeanalizujesz okres menopauzy i nagle zauważasz nieprawidłowe wydzieliny pochwy, skontaktuj się z lekarzem najszybciej jak to możliwe. Możliwe przyczyny

Ważne jest również wykluczanie raka szyjki macicy lub raka endometrium.

Płyta jest samooczyszczająca się, więc nie ma potrzeby mycia wewnątrz niej (zwanego douchingiem). Douching może zaszkodzić naturalnej równowadze bakterii i grzybów w pochwie i prowadzić do grzybicy lub pochwy.

Zaburzenia pochwy i nieprawidłowe wydzieliny pochwy mogą również powodować nadużywanie perfumowanych mydeł, kąpieli bąbelkowych i żeli pod prysznic. Nigdy nie czyść pochwy niczym silnie perfumowanym. Używaj łagodnego mydła i ciepłej wody, aby delikatnie umyć wokół swoich narządów płciowych.

12/12 /

Dowiedz się o zwiększonym wydzielaniu z pochwy w okresie ciąży, a kiedy potrzebujesz lekarza

Odpowiedzi na pytania dotyczące ciał dziewcząt, w tym dojrzewanie płciowe, płeć, okresy, wypuszczanie pochwy i ciąża