Stan przedrzucawkowy – przyczyny

Uważa się, że stan przedrzucawkowy jest spowodowany przez łożysko, które nie rozwija się prawidłowo ze względu na problem z dostarczonymi naczyniami krwionośnymi. Dokładna przyczyna nie jest w pełni zrozumiana.

Łożysko to narząd, który łączy dostawę krwi matki z dopłukaniem dziecka. Żywność i tlen przechodzą przez łożysko od matki do dziecka. Odpady mogą przechodzić z dziecka do matki.

Aby utrzymać rosnące dziecko, łożysko wymaga dużego i stałego dostarczania krwi od matki. W okresie przedrzucawkowym łożysko nie otrzymuje wystarczającej ilości krwi. Może to być spowodowane tym, że łożysko nie rozwijało się prawidłowo, ponieważ powstało w pierwszej połowie okresu ciąży.

Łożysko

Problem z łożyskiem oznacza, że ​​dopływ krwi między matką a dzieckiem jest zakłócony. Sygnały lub substancje z uszkodzonego łożyska wpływają na naczynia krwionośne matki, powodując wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie tętnicze).

Jednocześnie problemy z nerkami mogą powodować znaczne białka, które powinny pozostać w krwi matki, aby wyciekły do ​​jej moczu, powodując białko w moczu (białkomocz).

Co powoduje problemy z łożyskiem?

W początkowej fazie ciąży, zapłodnione implanty jajowe same w ścianę macicy (macica). W łonie matki dziecko rodzi się w okresie ciąży. Zapłodnione jajo wytwarza podobne do korzeni wzrostu zwane villi, które pomagają przytwierdzić je do podszewki macicy.

Wioski są karmione składnikami odżywczymi przez naczynia krwionośne w łonie matki i w końcu rosną w łożysku. W początkowych fazach ciąży te naczynia krwionośne zmieniają kształt i stają się szersze.

Jeśli naczynia krwionośne nie ulegną całkowitej transformacji, prawdopodobne jest, że łożysko nie rozwinie się prawidłowo, ponieważ nie będzie wystarczająco dużo składników odżywczych. Może to prowadzić do stanu przedrzucawkowego.

Nie jest jeszcze jasne, dlaczego naczynia krwionośne nie przekształcają się tak, jak powinny. Jest prawdopodobne, że dziedziczne zmiany w genach mają jakąś rolę, jako że warunek ten często występuje w rodzinach. To jednak wyjaśnia tylko niektóre przypadki.

Zidentyfikowano kilka czynników, które mogłyby zwiększyć Twoje szanse na rozwój stanu przedrzucawkowego. Obejmują one

Niektóre czynniki zwiększają szanse na małą ilość. Jeśli masz razem dwa lub więcej, szanse są wyższe

Jeśli pacjent jest uważany za narażony na wysokie ryzyko wystąpienia stanu przedrzucawkowego, zaleca się przyjmowanie 75 mg leku na aspirynę (maścią dla niemowląt lub małej dawki aspiryny) każdego dnia podczas ciąży od momentu, gdy jesteś w ciąży w wieku 12 tygodni Aż się urodzi. Dowody wskazują, że może to obniżyć Twoje szanse rozwoju choroby.

Kto jest najbardziej zagrożony?

Kiedy zajdziesz w ciążę, musisz skontaktować się z tym, aby rozpocząć opiekę przed porodem. Dowiedz się, czego się spodziewać