Spondyloza szyjna macicy

Określenie spondylozy szyjnej kręgosłupa jest terminem medycznym dotyczącym bólu szyi, spowodowanym związanym z wiekiem “zużywaniem” kości i tkanek.

Najczęstszymi objawami spondylozy szyjnej są ból szyi, sztywność i bóle głowy. Bardziej rzadko, może prowadzić do nerwów w szyi, co prowadzi do tego

Jednak wiele osób z spondylozą szyjną nie doświadcza zauważalnych objawów.

Przeczytaj więcej na temat objawów spondylozy szyjnej.

W większości przypadków objawy spondylozy szyjnej mogą być złagodzone przy użyciu kombinacji

W niewielkiej liczbie przypadków może być konieczne przeprowadzenie operacji w celu usunięcia lub naprawienia uszkodzonej części kręgosłupa szyjnego (patrz poniżej).

Leczenie spondylozy szyjnej

Przeczytaj więcej na temat leczenia spondylozy szyjnej.

Kiedy ludzie się starzeją, skutki starzenia się i codziennego użytku powodują zużycie stawów i tkanek, które tworzą kręgosłup. Na przykład tarcze kręgosłupa mogą wysychać i kurczyć, a więzadła mogą usztywnić.

We wszystkich stawach ciała występuje ciągły proces “zużycia i naprawy”, ponieważ stawy dostosowują się do naprężeń i normalnych codzienności.

Spondyloza szyjna występuje, gdy równowaga “zużycia i naprawy” jest utrata, co prowadzi do bólu i sztywności w szyi.

Przeczytaj więcej o przyczynach spondylozy szyjnej.

Spondyloza szyjna jest bardzo powszechnym stanem. Szacuje się, że 9 na 10 osób dorosłych ma pewien stopień spondylozy szyjnej w wieku 60 lat (ale wiele osób nie ma żadnych zauważalnych objawów).

Co powoduje spondylozę szyjną?

Perspektywy dla większości przypadków spondylozy szyjnej są generalnie dobre. Większość przypadków reaguje dobrze na leczenie po kilku tygodniach, choć często mogą wystąpić objawy ponownego zajścia.

U około 10 na 10 przypadków osoba może rozwinąć długotrwały (przewlekły) ból szyi.

Górna część kręgosłupa, zwana kręgosłupem szyjnym, biegnie od podstawy czaszki i do dołu przez szyję.

Grzbiet szyjny składa się z

Kto jest dotknięty

Ponadto, pakiet nerwów biegnie przez tunel wewnątrz kręgosłupa (rdzeń kręgosłupa).

Praktyczne sposoby na pokonanie bólu, w tym wskazówki dotyczące relaksacji, ćwiczenia oddechowe i kursy samodzielnego zarządzania

Perspektywy

Jeśli jesteś w bólu, utrzymywanie aktywnych pomoże, a także podejmowanie środków przeciwbólowych i wykonywanie fizjoterapii

Kręgosłup szyjny