Po operacji – dzień zabiegu

Twój list z przyjęciem ze szpitala informuje o dacie i godzinie twojej operacji io której godzinie potrzebujesz.

Powinieneś również poinformować Cię o jakiej oddziale lub dziale, w którym będziesz przebywać, o numerze kontaktowym szpitala lub oddziału, a także o konsultacji, która zajmie się tobą.

Po przyjeździe zostaniesz powitany przez członka personelu, który wyjaśni Ci procesy i da ci bransoletkę tożsamości, którą nosisz podczas pobytu w szpitalu.

Lek

Podczas pobytu w szpitalu kilku osób może zadawać takie same pytania. Jest to rutynowa procedura i zapewnia, że ​​na każdym etapie leczenia sprawdzana jest prawidłowa informacja o pacjencie i jest dostępna.

Możesz zadać własne pytania, np

Firma i goście

Weź pod uwagę wszystkie leki, których lekarz prosił o przyjęcie przed zabiegiem. Jednakże, jeśli zwykle przyjmujesz tabletki lub insulinę na cukrzycę, pamiętaj o tym, jak najszybciej przed twoją operacją porozmawiać o tym ze swoim specjalistą.

Zostaniesz zapytany, czy u pacjenta stwierdzono uczulenie na jakiekolwiek leki lub czy krewni kiedykolwiek mieli jakieś problemy z znieczuleniem, więc można zastosować odpowiednie środki ostrożności.

Rodzina lub przyjaciele mogą pozostawać z tobą dopóki nie wyjdziesz na salę operacyjną, w której momencie mogą czekać na ciebie w poczekalni.

Sprawdź zasady szpitala dotyczące czasu odwiedzin i przeczytaj więcej na temat odwiedzin kogoś w szpitalu.

Zostaniesz poproszony o zmianę w szpitalnej sukni, a szczegóły operacji zostaną wyjaśnione.

W przypadku niektórych operacji igłę podłączoną do kroplówki zostanie wtryśnięty do rąk, pozwalając na podawanie płynów, pożywienia i leków podczas znieczulenia.

Dostaniesz znieczulenie, więc podczas operacji nie poczujesz bólu.

Tuż przed operacją

Ogólny znieczulenie będzie potrzebne w przypadku dużej operacji, co oznacza, że ​​będziesz śpiąca przez całą operację. Zostanie podane przez wtrysk lub gaz, który oddychasz przez maskę.

Znieczulenie

Co się potem dzieje?

Nie musisz się martwić o ogólne znieczulenie: anestezjolog będzie przy twojej stronie przez cały czas, kiedy śpisz, uważnie obserwujesz i będziesz tam, kiedy obudźesz się.

Jeśli nie musisz się zasnąć, otrzymasz znieczulenie miejscowe. Oznacza to, że będziesz świadomy przez cały czas, ale nie poczujesz bólu. Może to być miejscowy środek znieczulający, w którym ma małą powierzchnię jest znieczulona lub epidural, co zmniejsza uczucie w górnej lub dolnej części ciała.

Obejrzyj więcej informacji na temat znieczulenia.

Przeczytaj, co się dzieje po zabiegu, aby uzyskać informacje na temat wyzdrowienia z operacji w szpitalu i wracania do domu.

Dowiedz się, czego się spodziewasz, jeśli zostaniesz przyjęty do szpitala jako do szpitala, w tym o poradę dotyczącą zgody na leczenie