Otyłość – przyczyny

Otyłość jest zazwyczaj powodowana przez zbyt dużo jedzenia i zbyt mało.

Jeśli spożywasz dużo energii z diety, zwłaszcza z tłuszczu i cukrów, ale nie spala energii poprzez ćwiczenia fizyczne, dużo energii nadmiarowej jest następnie przechowywana przez ciało w postaci tłuszczu.

Wartość energetyczna żywności mierzy się w jednostkach zwanych kaloriami. Przeciętny aktywny fizycznie człowiek potrzebuje około 2,500 kalorii dziennie, aby utrzymać zdrową masę, a przeciętna aktywna fizycznie kobieta potrzebuje około 2 000 dziennie.

Kalorie

To może wydawać się wysokie, ale może to być łatwe do osiągnięcia tego limitu, jeśli jesz niektórych rodzajów żywności. Na przykład spożycie dużych hamburgerów na wynos, frytek i milkshake może wynieść 1,500 kalorii – to tylko jeden posiłek.

Innym problemem jest to, że wiele osób nie jest aktywnych fizycznie, więc wiele kalorii, które konsumenci kończą się przechowywane w ciele jako tłuszcz.

Zła dieta

Otyłość nie zdarza się na noc. Rozwija się stopniowo w czasie, w wyniku złej diety i wyborów stylu życia, takich jak

Niezdrowe nawyki żywieniowe często działają w rodzinach, gdy uczą się złych nawyków żywieniowych rodziców, gdy jesteś młody i kontynuuj ich w dorosłość.

Brak aktywności fizycznej jest kolejnym ważnym czynnikiem związanym z otyłością. Wielu ludzi ma pracę, które polegają na siedzeniu przy biurku przez większość dnia. Oni także polegają na swoich samochodach, a nie na chodzeniu lub na rowerze.

Kiedy ludzie się zrelaksują, zwykle oglądają telewizję, przeglądają internet lub grają w gry komputerowe, rzadko ćwiczą regularnie.

Jeśli nie jesteś wystarczająco aktywny, nie używaj energii dostarczanej przez jedzenie, które spożywasz, a dodatkowa energia, którą spożywasz, jest przechowywana przez ciało jako tłuszcz.

Departament Zdrowia zaleca, aby co najmniej 150 minut dorosłych ćwiczeń aerobowych o umiarkowanej intensywności, takich jak jazda na rowerze lub szybkie chodzenie, co tydzień. Nie musi to być wykonywane jednym ruchem, ale może być rozbite na mniejsze okresy. Na przykład, możesz przez 30 dni ćwiczyć przez 30 minut dziennie.

Jeśli jesteś otyły i starasz się schudnąć, możesz potrzebować więcej ćwiczeń niż to. Może to pomóc zacząć powoli i stopniowo zwiększać ilość ćwiczeń wykonywanych w każdym tygodniu.

Brak aktywności fizycznej

Więcej informacji o wytycznych dotyczących aktywności fizycznej dorosłych.

Genetyka

Przyczyny medyczne

Niektórzy twierdzą, że nie ma sensu próbować schudnąć, ponieważ “działa w mojej rodzinie” lub “to w moich genach”.

Chociaż istnieją rzadkie choroby genetyczne, które mogą powodować otyłość, takie jak zespół Pradera-Williego, nie ma powodu, dla którego większość osób nie może schudnąć.

Prawdą może być, że pewne cechy genetyczne odziedziczone przez rodziców – takie jak duży apetyt – utrudniają utratę wagi, ale z pewnością nie uniemożliwia.

W wielu przypadkach otyłość jest bardziej związana z czynnikami środowiskowymi, takimi jak złe nawyki żywieniowe uczone w okresie dzieciństwa.

W niektórych przypadkach podstawowe uwarunkowania medyczne mogą przyczynić się do zwiększenia masy ciała. Obejmują one

Jednakże, jeśli takie warunki są prawidłowo zdiagnozowane i leczone, powinny stanowić mniej bariery dla utraty wagi.

Niektóre leki, w tym niektóre kortykosteroidy, leki na padaczkę i cukrzycę oraz niektóre leki stosowane w leczeniu chorób psychicznych – w tym leki przeciwdepresyjne i leki stosowane w schizofrenii – mogą przyczyniać się do zwiększenia masy ciała. Wzrost masy ciała może być czasami skutkiem ubocznym wstrzymania palenia.

Dowiedz się, jak osiągnąć zdrową, pożywną dietę, aby wyglądać najlepiej

Miliony ludzi już miało “MOT MOT” w połowie życia. Dowiedz się, dlaczego sprawdzanie stanu zdrowia jest tak ważne

 Filmy treningowe Fitness Studio umożliwiają swobodę w domu