Obturacyjny bezdech senny – historia Terry’ego

Terry Gasking zdiagnozowano obstrukcyjny bezdech podczas snu po kilku przerażających zdarzeniach, w których zasnął przy kole. Opowiada nam, jak on przez to przeszedł.

Jechałem wzdłuż A418, gdy nagle się obudziłem i znalazłem się po złej stronie drogi. Musiałem zasnąć przy kole, chociaż nie czułem się szczególnie zmęczony. Na szczęście nic nie przychodzi w inny sposób lub nie byłbym tu dzisiaj.

Drugi raz był szczególnie przerażający. Jechałem przez szkołę w wiosce i pamiętam, że jestem w pełni czujna, obserwując dzieci, aby upewnić się, że nie wkroczyli na drogę. W następnej chwili zniknęłam – zasnęłam, zupełnie nieświadomy. Obudziłem się o 50 jardów, około czterech stóp od ściany z cegły. Mogłem zabić dziecko.

Najgorszą rzeczą dotyczącą chrapania i bezdechu sennego jest to, że nie masz pojęcia, że ​​to się dzieje z tobą. Myślisz, że śpisz kilka godzin, ale nie jesteś – spałeś tylko na bardzo krótkie czary. W moim przypadku zdiagnozowano mnie jako umiarkowanego cierpiącego. Przestałam oddychać 28 razy na godzinę. Oznacza to, że mój średni okres snu wynosił zaledwie dwie minuty.

Kiedy uważasz, że ubój snu to forma tortur, zdajesz sobie sprawę, że każda osoba z bezdechem podczas snu przechodzi tortury każdej nocy, ponieważ nie mają wystarczająco dużo snu.

Próbowałem wszystkich prostych “lekarstw”, na które mogłam położyć ręce na nogach, rzeczy, które miałyby podnieść nos. Nic nie działało. Potem próbowałem CPAP [ciągłe pozytywne ciśnienie w drogach oddechowych]. Spadek snu, który cierpiałam przez 30 lat, przechodził przez całą noc. Nagle dostałem energię, którą miałem 20 lat temu.

Dr Malcolm Stewart wiedział, że coś nie słuszne, gdy zasnął przed pacjentem podczas konsultacji