Niskie ciśnienie krwi (niedociśnienie) – Przyczyny

Niskie ciśnienie krwi (niedociśnienie) ma wiele możliwych przyczyn, od wyboru stylu życia, leków lub podstawowego stanu zdrowia.

W niektórych przypadkach może to być wynikiem zdrowego i aktywnego lub tendencji, którą odziedziczyłeś od rodziców.

Przez cały dzień normalne jest, aby ciśnienie krwi różniło się w zależności od tego, co robisz. Stres w pracy, temperatura na zewnątrz i dieta mogą mieć wpływ na odczyt ciśnienia krwi.

Geny

Dlatego ważne jest, aby ciśnienie krwi było sprawdzane w podobnych warunkach za każdym razem, aby zapewnić spójność wyników.

Jeśli odczytywanie ciśnienia krwi jest niskie, lekarz najpierw zbada, czy został dotknięty

Wiek

Jeśli ciśnienie krwi jest nadal uważane za niskie po uwzględnieniu tych czynników, może to być przyczyna. Poniżej wyjaśniono niektóre możliwości.

Niektóre badania sugerują niskie ciśnienie krwi jest genetyczne. Jeśli rodzice mają niskie ciśnienie krwi, możliwe jest, że można je odziedziczyć.

Ciśnienie krwi wzrasta wraz z upływem lat, ale spadek ciśnienia krwi spowodowany ruchem lub jedzeniem jest częściej związany z wiekiem.

Niektóre rodzaje leków mogą powodować niskie ciśnienie krwi, w tym następujące

Lekarz omówi ewentualne skutki uboczne podczas przyjmowania leków, a ciśnienie krwi będzie dokładnie monitorowane, jeśli pacjent zostanie uznany za narażony na ryzyko niedociśnienia.

Odwodnienie może wystąpić, gdy płyny zostaną utracone, albo przez skórę przed nadmiernym poceniem się w upalnych dniach, ani z przewodu żołądkowo-jelitowego w wyniku wymiotów lub biegunki.

Przykłady stanów i chorób, które mogą prowadzić do niskiego ciśnienia krwi, przedstawiono poniżej. Przedłużony pobyt w łóżku może również obniżyć ciśnienie krwi.

Lek

Niski poziom ciśnienia krwi może być czasami spowodowany niedokrwistością, w której ilość hemoglobiny we krwi jest poniżej normalnego poziomu lub występuje mniej krwinek czerwonych niż zwykle.

Odwodnienie

Choroba lub podstawowa kondycja zdrowotna

Choroba serca, taka jak choroba serca lub zawał serca, może powodować niskie ciśnienie krwi, ponieważ serce może nie być w stanie pompować krwi wokół ciała.

Zaburzenia neurologiczne, takie jak choroba Parkinsona, są stanami, które mają wpływ na nerwy. Niski poziom ciśnienia krwi może wystąpić, jeśli wpływa na część układu nerwowego nazywany autonomicznym układem nerwowym.

Twój autonomiczny układ nerwowy steruje cielesnymi funkcjami, z którymi nie myślisz, jak pocenie się i trawienie. Kontroluje także poszerzanie i zwężanie naczyń krwionośnych.

Jeśli wystąpi problem z autonomicznym układem nerwowym, naczynia krwionośne mogą pozostać zbyt szerokie, co może powodować niski poziom ciśnienia krwi.

Mając warunek, który wpływa na produkcję niektórych hormonów w organizmie może powodować niski poziom ciśnienia krwi. Przykładami są cukrzyca i choroba Addisona.

W chorobie Addisona system immunologiczny atakuje i uszkadza nadnercza, dwa małe gruczoły nad nerkami, które wytwarzają hormony do kontrolowania ciśnienia krwi i utrzymują równowagę soli i wody w ciele.

Niskie ciśnienie krwi może wystąpić także wtedy, gdy nadnercza ulegną uszkodzeniu – na przykład z powodu infekcji lub nowotworu.

Niskie ciśnienie krwi, które występuje po długotrwałym długim okresie (hipotonia zależna od medycyny neologicznej) występuje wtedy, gdy ciało informuje mózg, że ciśnienie krwi jest zbyt wysokie, gdy jest zbyt niskie. Powoduje to, że Twój mózg spowalnia działanie bicia serca, co dodatkowo zmniejsza ciśnienie krwi.

Poważne obrażenia i wstrząsy

Niskie ciśnienie krwi może być spowodowane poważnymi urazami lub oparzeniami, szczególnie jeśli tracą Państwo dużo krwi. Niskie ciśnienie krwi może również wystąpić, jeśli wystąpi wstrząs po poważnym kontuzji.

Szok stresu i toksycznego zespołu wstrząsów

Szokowy szok i zespół wstrząsu toksycznego są spowodowane infekcjami bakteryjnymi. Bakterie atakują ściany małych naczyń krwionośnych, powodując wyciek płynu z krwi do otaczających tkanek. Spowoduje to znaczny spadek ciśnienia krwi.

Szok anafilaktyczny

Wstrząs anafilaktyczny lub anafilaksja jest spowodowany reakcją alergiczną. Podczas reakcji alergicznej ciało wytwarza dużą ilość chemii zwanej histaminą, która powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co prowadzi do nagłego spadku ciśnienia krwi.

Wstrząs kardiogenny

Szok kardiogenny występuje, gdy twoje serce nie może dostarczyć wystarczającej ilości krwi do organizmu, co prowadzi do spadku ciśnienia krwi. Może się to zdarzyć podczas ataku serca.

22/05 /

Osoby z cukrzycą częściej chorują na choroby serca. Dowiedz się, jak zmniejszyć ryzyko