Nietrzymanie moczu – historia Kate

Kate po raz pierwszy miała objawy nietrzymania moczu po histerektomii. Ona sama sobie radziła osiem lat, zanim poprosiła o pomoc.

Początkowo Kate ignorowała jej objawy, ponieważ były łagodne i uważała, że ​​są one naturalną częścią starzenia się. Jednak jej objawy stały się coraz gorzej i zaczęły mieć ogromny wpływ na jej życie.

Zawsze była sportowa i lubiła chodzić do lekcji aerobiku, ale nie czuła się w stanie kontynuować swojego starego reżimu ćwiczeń z obawy przed przeciekiem. Stała się zdenerwowana rodzajem odzieży, którą nosiła.

Kate powiedziała do lekarza, że ​​ma kłopoty ze stanem, a zwłaszcza nie wiedząc, kiedy ma wyciek. Została skierowana do fizjoterapeuty, który nauczył ją ćwiczeń mięśni dna miednicy. Przez chwilę udało jej się nosić poduszki, mając nadzieję, że ćwiczenia pomogą. Gdy to nie zadziała, Kate wróciła do swojego lekarza i przepisano leki, aby kontrolować jej objawy.

“Istnieje wiele różnych sposobów leczenia nietrzymania stresu”, mówi Kate. “Różnią się one w zależności od jednostki, ale leki nie były dla mnie.

Leki Kate’a miały wiele skutków ubocznych, takich jak utrata libido, uczucie zmęczenia i podniesienie ciśnienia krwi. To nie było również 100% skuteczne w powstrzymaniu przecieku.

“Zdecydowałem się na operację, aby wstawić taśmę pochwy”, mówi. “To było bardzo szybkie, z minimalnym bliznami i trochę odrobinę dyskomfortu przez kilka dni później”.

Sześć tygodni później Kate poczuła się lepiej niż w latach. “Mogę biegać, kaszleć i śmiać się bez strachu przed wyciekiem. Jestem z powrotem na siłowni, robi Pilates i czuję się naprawdę pozytywnie. Trzeba trwać dłużej, ale nie warto się obawiać wycieku lub zmartwić się w środku nocy.

“Kobiety nie powinny czuć się zawstydzone, jeśli chodzi o nietrzymanie stresu lub poczuć się tak, jakby to była ich wina”, mówi. “Po rozmowie z moimi przyjaciółmi na temat nietrzymania stresu, zdaję sobie sprawę, jak często jest.”

Gdzie pójść na diagnozę i leczenie objawów nietrzymania moczu i jak znaleźć swoją służbę na rzecz nieustalenia.

Siostra Debbie Flynn opisuje, jak pokonała nietrzymanie moczu, stosując technikę powtarzania pęcherza moczowego.