Nadużyć alkoholu – Ryzyko

Alkohol to potężna chemia, która może mieć wiele niekorzystnych skutków dla niemal każdej części ciała, w tym mózgu, kości i serca.

Alkohol i związane z nim zagrożenia mogą mieć zarówno krótkoterminowe, jak i długoterminowe efekty.

Krótkoterminowe skutki spożywania alkoholu są przedstawione poniżej. Informacje te opierają się na założeniu, że masz normalną tolerancję na alkohol.

Krótkoterminowe skutki spożycia alkoholu

Osoby uzależnione od alkoholu z wyższą tolerancją na alkohol mogą często pić dużo więcej, nie doświadczając żadnych zauważalnych efektów.

Po wypiciu 1-2 jednostek alkoholu przyspiesza się tętno i naczynia krwionośne rozszerzają się, dając ciepłe, towarzyskie i gadatliwe uczucie związane z umiarkowanym piciem.

Długoterminowe skutki nadużywania alkoholu

Po wypiciu 4-6 jednostek alkoholu zaczyna się wpływać na Twój mózg i układ nerwowy. Ma to wpływ na część mózgu związaną z oceną i podejmowaniem decyzji, powodując, że jesteś bardziej lekkomyślny i nieuporządkowany.

Alkohol powoduje również uszkodzenie komórek w układzie nerwowym, powodując, że czujemy się lekceważeni i mają niekorzystny wpływ na czas reakcji i koordynację.

Po wypiciu 8-9 jednostek alkoholu, czasy reakcji będą znacznie wolniejsze, mowa zacznie się osuwać, a twoja wizja zacznie tracić ostrość.

Twoja wątroba, która filtruje alkohol z organizmu, nie będzie w stanie usunąć całego alkoholu przez całą noc, więc prawdopodobnie będziesz się obudzić z kieszeniem.

Po wypiciu 10-12 jednostek alkoholu Twoja koordynacja będzie wysoce upośledzona, co grozi poważnym ryzykiem wypadku. Wysoki poziom alkoholu ma działanie depresyjne zarówno na Twój umysł, jak i na ciało, co powoduje senność.

Ta ilość alkoholu zacznie osiągać poziom toksyczny (trujący). Twoje ciało próbuje szybko wypuścić alkohol w moczu. To rankiem poczujesz się źle odwodniony rano, co może powodować silny ból głowy.

Nadmiar alkoholu w Twoim systemie może także zaszkodzić trawieniu, co prowadzi do objawów nudności, wymiotów, biegunki i niestrawności.

Podpałka

Jeśli pije się więcej niż 12 jednostek alkoholu, istnieje duże ryzyko wystąpienia zatrucia alkoholem, szczególnie jeśli przez kilka minut pijesz wiele jednostek.

Zatrucie alkoholu: co zrobić

Zwykle trwa około jednej godziny wątroby, aby usunąć z organizmu jedną jednostkę alkoholu.

Zakażenie alkoholem występuje, gdy nadmierne ilości alkoholu zaczynają ingerować w funkcje automatycznego ciała, takie jak

Zatrucie alkoholu może spowodować, że ktoś wpadnie do śpiączki i może doprowadzić do śmierci.

Niektóre inne zagrożenia związane z niewłaściwym użyciem alkoholu obejmują

Pijanie dużych ilości alkoholu przez wiele lat będzie kosztować wiele narządów ciała i może powodować uszkodzenia organów. Organy, o których wiadomo, że są uszkodzone przez długotrwałe nadużywanie alkoholu, obejmują mózg i układ nerwowy, serce, wątrobę i trzustkę.

Ciężkie picie może również zwiększyć ciśnienie krwi i poziom cholesterolu we krwi, z których oba są głównymi czynnikami ryzyka ataków serca i udaru mózgu.

Długotrwałe nadużywanie alkoholu może osłabić układ odpornościowy, co powoduje, że jest on bardziej podatny na poważne infekcje. Może także osłabiać kości, powodując większe ryzyko złamania lub złamania kości.

Istnieje wiele długoterminowych zagrożeń dla zdrowia związanych z niewłaściwym użyciem alkoholu. Zawierają

Mając znaczący wpływ na zdrowie, nadużywanie alkoholu może mieć długotrwałe konsekwencje społeczne. Na przykład może to doprowadzić

Rozwiązanie problemu to problem, który może wystąpić po kilku odcinkach wycofywania się z alkoholu. Ostrość objawów odstawienia może się pogarszać za każdym razem, gdy przestaną pić, i mogą powodować takie objawy, jak drżenie, pobudzenie i drgawki (drgawki).

Alkohol ma działanie hamujące na mózg i ośrodkowy układ nerwowy. Badania wykazały, że gdy alkohol jest usuwany z organizmu, aktywuje komórki mózgu i nerwów, co powoduje nadmierną pobudliwość (nadwrażliwość). Może to prowadzić do objawów zachowań, takich jak napady padaczkowe.

W każdym odcinku odstawienia alkoholu mózg i układ nerwowy stają się bardziej uczulone, a wynikające z tego skutki uboczne stają się bardziej wyraźne.

Ten efekt rozpalania może również wystąpić po bodźcu chemicznym w mózgu lub ciele, takim jak leki przeciwdrgawkowe. Oznacza to, że program wycofywania alkoholu z osobą musi być starannie zaplanowany, przy ścisłym monitorowaniu jego skutków.

Więcej informacji na temat wzbudzania alkoholu w wycofaniu alkoholu (PDF, 163kb).

Objawy zatrucia alkoholem obejmują

Wybierz karetkę pogotowia, jeśli podejrzewasz zatrucie alkoholowe i martwisz się. Nie próbuj nikogo wymiotować, ponieważ mogą zasmucać. Aby zapobiec zadławieniu, włącz je na bok i wsuń poduszkę pod głowę.

Jeśli człowiek traci przytomność, nie zostawiaj ich “spać”. Poziom alkoholu we krwi może wzrastać przez 30-40 minut po ostatnim napoju, a objawy mogą się pogorszyć.

Po wielu latach picia, Andy Ball zdiagnozowano marskość wątroby

Przewodnik po napojach po spożyciu alkoholu w umysł i ciało

Przeczytaj informacje o napadach do napojów, w tym wskazówki dotyczące bezpieczeństwa oraz co zrobić, jeśli uważasz, że Twój napój został napełniony