Nadczynność tarczycy – powikłania

Kilka powikłań może wystąpić z nadczynnością tarczycy (nadczynność tarczycy), zwłaszcza jeśli stan nie jest leczony.

Jeśli masz chorobę Gravesa, możesz mieć problemy z oczami. Jest to znany jako oftalmopatia Gravesa i jest uważany za wywołany przez system immunologiczny, który błędnie atakuje tkanki oczu. Dotyczy około 1 na 20 osób z chorobą Gravesa.

Objawami okulistyczności Gravesa są:

Okulistyczna patogena Gravesa

W poważniejszych przypadkach Twoje oczy mogą wybrzmieć się wyraźnie z oczodołów.

Jeśli rozwinięta zostanie oftalmopatia Gravesa, prawdopodobnie zostanie skierowana do specjalisty o okulistykę (okulistyki) w celu leczenia.

Ciąża i nadczynność tarczycy

Dostępne są opcje leczenia

Niektóre kobiety są w ciąży po pierwszym rozpoznaniu nadczynności tarczycy. Ciąża może prowadzić do nawrotu objawów, szczególnie u osób z chorobą Gravesa.

Kobiety w ciąży z nadczynnym tarczycą mają zwiększone ryzyko powikłań w czasie ciąży i porodu, takie jak poronienie lub stan zapalny.

Są też bardziej narażone na ryzyko porodu przedwcześnie i mają dziecko z niską masą urodzeniową.

Kobiety w ciąży będą musiały specjalistyczne leczenie, dlatego należy je zarządzać stosując leki, które nie mają wpływu na dziecko. Prawdopodobnie jest to lek o nazwie propylotiouracyl.

W wielu przypadkach leczenie powoduje tarczycową uwalnianie poziomów zbyt niskich hormonów. Jest to znane jako niedoczynność tarczycy (niedoczynność tarczycy).

Czasami to tylko tymczasowy efekt uboczny leczenia, ale często może być trwały.

Niedoczynność tarczycy

Objawy niedoczynności tarczycy obejmują

Burza tarczycy

Niedoczynność tarczycy jest leczony przy użyciu leków w celu powielenia działania hormonów tarczycy. Przeczytaj więcej na temat leczenia niedoczynności tarczycy.

Niedozpoznane lub słabo kontrolowane nadczynność tarczycy może prowadzić do rzadkiej, ale poważnej reakcji zwanej burzą tarczycy. Dotyczy około 1 na 100 osób z nadczynnością tarczycy.

Burza tarczycy jest poważnym i nagłym rozbłyskiem objawów spowodowanych przemianą materii w przepełnienie, często powodowanymi przez takie czynniki jak

Objawy burzy tarczycy obejmują

Burza tarczycy to sytuacja medyczna. Jeśli uważasz, że ty lub ktoś pod twoją opieką doświadczasz tego komplikacji, musisz zadzwonić pod opiekę pogotowia pod numer 999.

Dowiedz się, jakie problemy zdrowotne mogą wpływać na ciążę i opiekę przed porodem