Leptospirosis – Zapobieganie

Chociaż leptospirosis jest rzadka., Kilka prostych kroków może pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia stanu.

Częstość występowania leptospirozy jest bardzo niska. Nie ma powodu, aby nie uczestniczyć w działaniach słodkowodnych, takich jak pływanie, żeglarstwo, narty wodne czy windsurfing.

Jednakże rozsądnym środkiem ostrożności jest pokrycie wszelkich kawałków i szarp z wodoodpornym opatrunekem i prysznicem lub kąpać się później.

Sporty wodne .

Pomoże to również chronić przed innymi infekcjami wodnymi, takimi jak zapalenie wątroby typu A lub giardiasis.

Należy nosić odpowiednią odzież ochronną, jeśli masz zawód, w którym ma się kontakt z zwierzętami (w szczególności gryzoniami) lub źródłami skażonej wody, np. Hodowli lub pracy z kanalizacją lub kanalizacją.

W pracy

Jeśli podróżujesz do części świata, gdzie rozprzestrzenianie się leptospirosis jest szeroko rozpowszechnione, możesz ograniczyć się do źródeł słodkowodnych, takich jak rzeki, stawy lub jeziora. Jeśli nie możesz tego uniknąć, należy nosić odpowiednią odzież ochronną.

Powinieneś także pić tylko wodę butelkowaną lub świeżą wodę, która została gotowana. Zawsze należy zakrywać wszelkie kawałki lub szarpy wodoszczelnymi opatrunkami i jak najprędzej oczyścić rany.

Unikaj obszarów, w których zwierzęta mogą oddać mocz. Jeśli podejrzewasz, że byłeś narażony na mocz, powinieneś jak najszybciej oczyścić dotknięty obszar skóry. Nigdy nie dotykaj martwego zwierzęcia nagimi rękami.

Przeczytaj informacje na temat przyczyn leptospirozy w celu uzyskania informacji na temat obszarów, gdzie leptospirosis jest bardziej powszechny.

Antybiotyki mogą być czasami uważane za środki ostrożności przeciwko zakażeniu. Istnieją jednak pewne dowody, że działa to na leptospirozę, więc leczenie jest zwykle stosowane tylko w wyjątkowych okolicznościach

Obecnie nie ma szczepionki, która chroni ludzi przed leptospirosisą, ale można szczepić bydło, psy i inne zwierzęta.

Jeśli uważasz, że możesz być narażony na ryzyko zakażenia leptospirosis od jednego ze swoich zwierząt, możesz rozważyć ich zaszczepienie.

podróżując zagranicę

Antybiotyki

Szczepienie zwierząt

Wiele chorób, takich jak biegunka podróżnych, złapanych jest na skażonym żywności i wodzie. Dowiedz się, jak chronić siebie