Kroplinia – zapobieganie

Kowalski kaszel jest obecnie rzadki ze względu na dzieci i kobiety w ciąży są szczepione przeciwko niemu.

Kobietom w ciąży proponuje się szczepienie, aby zapobiec kaszlowemu kaszlu po badaniu anomalii płodu, zwykle w przedziale od 18 do 20 tygodni ciąży.

Najlepszy czas, aby mieć szczepionkę od około 20 tygodni po skanowaniu, ale nadal możesz mieć to do czasu, kiedy zaczniesz pracować. Jednak najlepszą ochroną dziecka jest szczepionka przed 32 tygodniem.

Szczepionka 5-w-1

Szczepionka kokluszkowa jest podawana w ramach szczepionki 5-w-1 (DTaP / IPV / Hib), która także chroni przed błonica, tężec, polio i Hib (haemophilus influenzae typu b).

W wielu częściach świata niemowlęta otrzymują szczepionkę 5 w 1, gdy mają osiem (pierwszą dawkę), 12 (drugą dawkę) i 16 tygodni (dawkę trzecią).

Przedszkole

4-w-1 przedszkolak (DTap / IPV) jest podawany jako pojedynczy pomyłka przed rozpoczęciem nauki przez dzieci (gdy mają trzy lata i cztery miesiące), aby zwiększyć ich ochronę przed błonami, tężcem, kokluszem i polio.

Szczepionka kokluszkowa jest podawana w trzech oddzielnych ampułkach plus booster, dzięki czemu ciało Twojego dziecka ma czas na stworzenie skutecznego poziomu ochrony.

Szczepionka przeciwko kaszlu jest bardzo bezpieczna. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi, które dzieci mają doświadczenie

Przeczytaj więcej o skutkach ubocznych szczepionki 5-w-1.

Jeśli dziecko ma problem z układem odpornościowym, porozmawiaj z lekarzem o poradach dotyczących szczepień. Niemowlęta z łagodnym kaszlem lub przeziębieniami mogą nadal mieć szczepionkę.

Wszystkie kobiety w ciąży oferowane są szczepienia przeciwko kokluszowi, aby chronić dziecko przed kokluszem w ciągu pierwszych kilku tygodni życia.

Najlepszy czas na tę szczepionkę to około 20 tygodni, po przebyciu płodu, do 32 tygodni. Jeśli jednak z jakiegokolwiek powodu pominiesz szczepionkę, możesz ją nadal mieć, dopóki nie zaczniesz pracować.

Skutki uboczne szczepionki przeciwko kaszel

Dowiedz się więcej o szczepieniach dla kobiet w ciąży.

Kobiety w ciąży

Szczepionka 5-w-1 chroni dziecko przed kokluszem, tężcem, polio, Hib i błonicą

4-w-1 przedszkolak booster chroni Twoje dziecko przed kokluszem, tężcem, polio i błonicą

Dlaczego to jest dobre dla Twojego dziecka i całej społeczności, aby być zaszczepionym, a niebezpieczeństwa nie robić tego