Hyperacusis

Hiperacusis jest nazwą nietolerancji codziennych dźwięków, która powoduje znaczne nerwy i wpływa na codzienną aktywność osoby.

Warunek może się znacznie różnić. Na przykład niektórzy uważają, że głośne hałasy są niewygodne, niektóre uważają, że niektóre hałasy są szczególnie irytujące, niektóre powodują obawy przed niektórymi dźwiękami, podczas gdy inni doświadczają bólu podczas słuchania zwykłych dźwięków.

Hiperacusis wpływa na ludzi w każdym wieku i jest dość powszechny u dzieci.

Stan może być tylko niewielkim uciążeniem dla niektórych, ale dla wielu może mieć duży wpływ na ich życie.

Ta strona obejmuje

Objawy hiperakumulacji

Objawy hyperacusis

Kiedy uzyskać pomoc medyczną

Leczenie hiperakumulacji

Przyczyny hiperakumulacji

Hyperacusis może zacząć nagle lub rozwijać się stopniowo w czasie.

Kiedy ktoś z tym stanem słyszy hałas, mogą

Niektórzy ludzie boją się dźwięku i unikają hałaśliwych sytuacji, powodując, że stają się izolowanymi społecznie. Życie szkolne i zawodowe może również ponieść, ponieważ bardzo trudno będzie się skoncentrować.

Kiedy uzyskać pomoc medyczną

Jeśli u pacjenta występuje ciężka nietolerancja dźwięku, należy udać się do lekarza. Mogą badać swoje uszy i skierować Cię do konsultanta ds. Ucha, nosa i gardła (ENT) lub specjalistę ds. Słuchu (audiologa) w razie konieczności.

Nie ma testów, które mogą ostatecznie zdiagnozować hyperacusis, ale może zostać poproszony o wypełnienie kwestionariusza dotyczącego objawów i przesłuchanie, aby ustalić, jaki poziom dźwięku powoduje reakcję.

Nie ma konkretnych leków lub zabiegów, które mogą leczyć nadmierną siłą, chociaż leczenie przyczyny może pomóc rozwiązać ten problem.

Jeśli nie ma wyraźnej przyczyny, zaleca się specjalistyczne techniki mające na celu zmniejszenie wrażliwości na hałas.

Leczenie hiperakumulacji

Terapie te są powszechnie dostępne w prywatnych i mogą być dostępne u osób z ciężką lub uporczywą hipotensją. Powinny być wykonywane tylko przez osobę wyszkoloną w prawidłowych technikach.

Leczenie może obejmować

Ostatnie badania wskazują, że pacjenci często czują się CBT, doradztwo i edukacja są najskuteczniejszymi metodami leczenia. Niektórzy uważają, że terapia dźwiękowa jest pomocna, ale nie było jasne, czy dała dodatkowe korzyści.

Przyczyny hiperakumulacji

Pomocne może być także skontaktowanie się z grupą wsparcia, taką jak brytyjskie stowarzyszenie szumu uszlachetnego i działanie w sprawie utraty słuchu, aby porozmawiać z innymi osobami z hiperkoncepcja i dzielić się swoimi doświadczeniami.

Przyczyna hyperacusis jest niejasna. Jest związany z wieloma innymi warunkami, chociaż wielu osób z hyperacusis nie ma innych oczywistych problemów.

Hyperacusis był z tym związany

Hiperacusis może być skutkiem ubocznym niektórych leków. Jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek leki, sprawdź dołączoną ulotkę, aby sprawdzić, czy hiperglikemia jest wymieniona jako potencjalny efekt uboczny.

Głośna muzyka podczas wydarzeń może spowodować trwałe uszkodzenie słuchu. Dowiedz się, jak unikać bashingu ucha

Jeśli martwisz się o słuch, łatwo go sprawdzić. Przeczytaj nasz przewodnik testów słuchowych

Lokalizacja