Gorączka tyfusa – objawy

Objawy gorączki tyfusowej zwykle pojawiają się jeden lub dwa tygodnie po tym, jak osoba zarażona jest bakterią Salmonella typhi.

W leczeniu objawy gorączki tyfusowej powinny szybko ulec poprawie w ciągu trzech do pięciu dni.

Jeśli gorączka tyfusu nie zostanie potraktowana, zazwyczaj będzie ona gorsza w ciągu kilku tygodni i istnieje znaczne ryzyko powikłań zagrażających życiu rozwoju gorączki przedsionkowej. Bez leczenia, może trwać kilka tygodni, a nawet miesięcy, aby w pełni odzyskać i objawy mogą powrócić.

Częste objawy

Częste objawy gorączki tyfusowej mogą obejmować

W przypadku wystąpienia objawów gorączki tyfusu (nawet jeśli byłeś szczepiony), skontaktuj się z lekarzem najszybciej jak to możliwe, szczególnie jeśli niedawno wróciłeś z podróży za granicę.

Poszukiwanie porady lekarskiej

Jest mało prawdopodobne, aby Twoje objawy były spowodowane gorączką tyfusu, ale najlepiej je sprawdzić, jeśli potrzebujesz leczenia.

Jeśli zachorujesz podczas podróży za granicę, możesz uzyskać pomoc

Biuro Foreign & Commonwealth Office (FCO) świadczy usługi doradztwa turystycznego w poszczególnych krajach oraz dane kontaktowe wszystkich brytyjskich konsulatów i ambasad w obcych krajach.

Przed wyjazdem warto sporzążyć listę istotnych danych kontaktowych i numerów telefonicznych w nagłych wypadkach.

Wszystko, co musisz wiedzieć o dostępie do opieki zdrowotnej za granicą, niezależnie od tego, czy jesteś na wakacjach, pracujesz za granicą, czy chcesz urodzić poza terytorium Wielkiej Brytanii