Choroba wirusa Ebola – Podróże

Ryzyko Ebola dla ogółu społeczeństwa. Pozostaje bardzo niski i nie ma większego ryzyka złapania choroby wirusa Ebola przed transportem publicznym.

Jest mało prawdopodobne, aby Ebola mógł zostać przekazany przez kogoś kaszlącego lub kichającego w pobliżu, ponieważ Ebola nie jest chorobą układu oddechowego przenoszoną przez cząstki wirusa, które pozostają zawieszone w powietrzu.

Odwiedź sekcję GOV.foreign travel advice, gdzie znajdziesz najnowsze porady dla kraju, w którym podróżujesz.

Jaka jest rada dla podróżnych w obszarach zagrożonych?

Podróżni w obszarach zagrożonych wybuchem powinni postępować zgodnie z tymi prostymi środkami ostrożności, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby wirusowej Ebola

Jeśli uważasz, że Ty lub członek rodziny ma objawy infekcji Ebola

Być może byłem na lotzie z kimś z Ebola. Czy jestem narażony na ryzyko?

Jest bardziej prawdopodobne, że przyczyna jest inną chorobą, taką jak malaria, ale należy zachować ostrożność podczas badania na Ebola.

Nie można złapać Eboli przez kontakt towarzyski lub podróżując samolotem z kimś, kto jest zarażony, chyba że masz bezpośredni kontakt z krwią lub płynami ustrojowymi osoby zakażonej.

Personel pokładowy, który podejrzewa, że ​​pasażer na pokładzie może mieć chorobę zakaźną, a także personel naziemny odbierający pasażera w miejscu przeznaczenia, postępował zgodnie z wytycznymi International Air Transport Association dotyczącymi podejrzenia chorób zakaźnych (PDF, 37 kb).

Jeśli ktoś jest na pokładzie lotu, który jest źle, pilota statku powietrznego jest prawnie zobowiązana do informowania o kontroli ruchu lotniczego. Ustalone zostaną oceny lekarskie dla osoby w dniu przyjazdu. Dokładne ustalenia zależą od zaangażowanego portu lotniczego. Miejscowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego byłby ostrzegany, jeśli istnieje możliwość, że dana osoba cierpi na chorobę zakaźną, aby można było zainicjować odpowiednie działanie na rzecz zdrowia publicznego.

Niedawno wprowadzone procedury przesiewowe w portach o największym ryzyku – terminale Heathrow, Gatwick i Eurostar.

Celem badań przesiewowych jest zidentyfikowanie i udzielanie porad dla pasażerów przybywających z obszarów wysokiego ryzyka, którzy będą spędzać czas ..

Przeczytaj szczegółowe pytania dotyczące przeszukiwania w serwisie Ebola na lotniskach.

Dlaczego wprowadzili screeny na lotniskach?