Choroba niedokrwienna serca – zapobieganie

Istnieje kilka sposobów, które pomogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej (CHD), na przykład obniżając ciśnienie krwi i poziom cholesterolu.

Istnieje wiele sposobów, które można to zrobić, omówione poniżej.

Polecana jest dieta o niskiej zawartości tłuszczu o wysokiej zawartości włókna, która powinna zawierać wiele świeżych owoców i warzyw (pięć porcji dziennie) i pełnoziarnistych.

Zjedz zdrową, zbilansowaną dietę

Należy ograniczyć ilość soli, którą jesz nie więcej niż 6g (0,2 uncji dziennie), ponieważ zbyt duża ilość soli zwiększy Ci ciśnienie krwi. 6g soli jest około jednej łyżeczki.

Istnieją dwa rodzaje tłuszczu: nasycone i nienasycone. Należy unikać żywności zawierającej nasycone tłuszcze, ponieważ zwiększy poziom złego cholesterolu we krwi.

Bądź bardziej aktywny fizycznie

Żywność bogata w tłuszcz nasycony obejmuje

Jednak zrównoważona dieta powinna zawierać nienasycone tłuszcze, które wykazały zwiększony poziom dobrego cholesterolu i przyczyniały się do zmniejszenia blokady tętnic.

Żywność o wysokiej zawartości nienasyconych tłuszczów obejmuje

Powinieneś też starać się unikać zbyt dużej ilości cukru w ​​swojej diecie, ponieważ może to zwiększyć szanse na rozwój cukrzycy, co dowodzi, że znacznie zwiększa szanse rozwoju CHD.

Dowiedz się więcej o

Łączenie zdrowej diety z regularnym ćwiczeniem jest najlepszym sposobem na utrzymanie zdrowej wagi. Posiadanie zdrowej wagi zmniejsza ryzyko wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi.

Regularne ćwiczenia sprawią, że twoje serce i układ krążenia będą bardziej wydajne, obniżają poziom cholesterolu, a także utrzymują ciśnienie krwi na zdrowym poziomie.

Utrzymaj zdrową wagę

Przeczytaj więcej o fitness i ćwiczeniach.

Rzucić palenie

Zmniejszyć spożycie alkoholu

Lekarz lub pielęgniarka praktykująca może powiedzieć, jaki jest twój idealny ciężar w stosunku do wzrostu i budowy. Alternatywnie dowiedz się, jaki jest Twój wskaźnik masy ciała (BMI) za pomocą naszego kalkulatora BMI.

Przeczytaj więcej na temat utraty wagi.

Jeśli palisz, rezygnacja pomoże zmniejszyć ryzyko rozwoju CHD. Palenie jest głównym czynnikiem ryzyka rozwoju miażdżycy tętnic. Powoduje również większość przypadków zakrzepicy wieńcowej u osób poniżej 50 roku życia.

Badania wykazały, że możesz z nich zrezygnować z palenia tytoniu nawet cztery razy, jeśli korzystasz ze wsparcia wraz z lekami stosowanymi w przypadku przerwania palenia, takimi jak plastry lub guma. Poproś lekarza o to lub odwiedzić Smokefree.

Przeczytaj więcej na temat zatrzymywania palenia.

Jeśli pijesz, nie przekraczaj maksymalnych zalecanych limitów.

Zawsze unikaj picia binge, ponieważ zwiększa to ryzyko zawału serca.

Przeczytaj więcej o piciu i alkoholu.

Utrzymuj ciśnienie krwi pod kontrolą

Możesz utrzymać ciśnienie krwi pod kontrolą, biorąc zdrową dietę o niskim tłuszczu nasyconym, regularnie wykonując regularne ćwiczenia i, jeśli to konieczne, stosując odpowiednie leki obniżające ciśnienie krwi.

Utrzymuj cukrzycę pod kontrolą

Docelowe ciśnienie krwi powinno wynosić poniżej 140 / 85mmHg. Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, poproś lekarza o regularne sprawdzanie ciśnienia krwi.

Weź wszelkie leki przepisane dla Ciebie

Przeczytaj więcej o wysokim ciśnieniu krwi.

W przypadku cukrzycy masz większe ryzyko rozwoju CHD. Jeśli masz cukrzycę, aktywnie fizycznie i kontrolujesz ciężar i ciśnienie krwi, pomogą Ci zarządzać poziomem cukru we krwi.

Jeśli pacjent ma cukrzycę, docelowy poziom ciśnienia tętniczego powinien wynosić poniżej 130 / 80mmHg.

Przeczytaj więcej o cukrzycy.

Jeśli masz CHD, możesz przepisać leki, aby złagodzić objawy i zapobiec dalszym problemom.

Jeśli nie masz CHD, ale masz wysoki poziom cholesterolu, wysokie ciśnienie krwi lub historię rodzinnych chorób serca, lekarz może przepisać leki, aby zapobiec wystąpieniu problemów związanych z sercem.

Jeśli masz przepisane leki, ważne jest, aby je przyjmować i postępuj zgodnie z odpowiednią dawką. Nie przerywaj przyjmowania leków bez wcześniejszego konsultowania się z lekarzem, ponieważ może to powodować pogorszenie objawów i zagrozić zdrowiu.

Jeśli obawiasz się, że możesz być narażony na ryzyko chorób serca i potrzebujesz pomocy w celu wprowadzenia zmian w swoim stylu życia, skontaktuj się z lekarzem.

MainGP nie będzie już używany jako główny GP

Proszę wybrać lekarza

Niestety, wystąpił problem z pobieraniem Twoich wyników. Spróbuj ponownie później.

Nie znaleziono lekarzy ogólnych w Twojej lokalizacji

Przepraszamy, wystąpił problem z pobieraniem szczegółów lekarza. Spróbuj ponownie później.

Osoby, które nie wykonują ćwiczeń, są dwukrotnie bardziej narażone na zawały serca niż ci, którzy regularnie ćwiczyli.

Serce jest mięśniem, podobnie jak inne mięśnie, korzysta z ćwiczeń. Silne serce może pompować więcej krwi wokół ciała z mniejszym wysiłkiem.

Wszelkie ćwiczenia aerobowe – takie jak chodzenie, pływanie, a nawet taniec – sprawia, że ​​serce pracuje ciężej i utrzymuje zdrowie.

26/09 /

26/09 /

Choroba serca jest największą przyczyną śmierci kobiet brytyjskich. Użyj tych dziewięciu wskazówek, aby się zabezpieczyć

12 tygodniowy przewodnik dotyczący utraty wagi, łączący porady dotyczące zdrowszego odżywiania i aktywności fizycznej

Pomóż w rzucaniu palenia, w tym o tym, co może zrobić lekarz, usługach lokalnych i terapiach zastępczych nikotyny

Znaczenie regularnego ćwiczeń