Beta-blokery – efekty uboczne

Większość pacjentów stosujących beta-adrenolityki ma lub ma bardzo łagodne skutki uboczne.

Pomimo, że często często występują objawy niepożądane umieszczone na ulotkach informacyjnych dotyczących pacjentów, zazwyczaj zawierają one wszystkie objawy zgłaszane przez osoby stosujące beta-adrenolity – niektóre z nich mogą występować naturalnie.

Skontaktuj się z lekarzem, jeśli występują objawy mające wpływ na codzienne życie. Mogą dyskutować z Tobą, czy objawy są wynikiem leków i co zrobić.

Napędowy

Objawy, które są powszechnie zgłaszane zarówno przez osoby stosujące beta-blokery, jak i osoby przyjmujące placebo (leki manekina) obejmują

Rzadziej występują objawy

Schemat karty żółtej

Beta-blokery prawdopodobnie nie wpływają na zdolność prowadzenia pojazdów bezpiecznie. Nie należy jednak jeździć, jeśli czujesz się zawodzony, zmęczony lub jeśli Twoja wizyta jest dotknięta.

Program Yellow Card pozwala zgłaszać objawy z dowolnego rodzaju leku, który pacjent przyjmuje.

Jest prowadzony przez lekarza i agencję regulacyjną ds. Produktów medycznych (MHRA) – ośrodek nadzoru nad bezpieczeństwem leków.

Program Yellow Card Scheme, prowadzony przez Medicines and Healthcare Products Regulatory Agency (MHRA), umożliwia zgłaszanie podejrzanych działań niepożądanych z dowolnego rodzaju leku, który pacjent przyjmuje