Alergiczny nieżyt nosa – Zapobieganie

Najlepszym sposobem zapobiegania alergicznemu nieżytowi nosa jest uniknięcie wywoływającego alergenu.

Jednak nie zawsze jest to łatwe. Alergeny, takie jak roztocza kurzu, nie zawsze są łatwe do wykrycia i mogą się rozmnażać nawet w najczystszym domu. Trudno też uniknąć kontaktu ze zwierzętami, zwłaszcza jeśli należą do przyjaciół i rodziny.

Poniżej znajduje się kilka porad, które pomogą Ci uniknąć najczęstszych alergenów.

Roztocza kurzu domowego

Roztocza kurzu są jedną z największych przyczyn alergii. Są mikroskopijnymi owadami, które rodzą się w kurzu domowym. Aby ograniczyć ilość roztocza w Twoim domu, powinieneś

Skoncentruj swoje wysiłki na zwalczaniu roztocza kurzu w okolicach domu, gdzie spędzasz większość czasu, np. Sypialni i salonu.

Zwierzęta domowe

To nie futro zwierzęce, które powoduje reakcję alergiczną, ale narażenie na płatki ich martwej skóry, śliny i wyschniętego moczu. Jeśli nie możesz trwale usunąć zwierzaka z domu, przydatne są następujące wskazówki

Jeśli przyjeżdżasz do przyjaciela lub krewnego z zwierzakiem, poproś ich, aby nie odkurzali ani nie próżniały w dniu, w którym się odwiedzasz, ponieważ zakłóci alergeny w powietrzu. Lekarstwa antyhistaminowe na godzinę przed wejściem do domu z psem może pomóc zmniejszyć objawy.

Różne rośliny i drzewa zapylają w różnych porach roku, więc kiedy dostaniesz alergiczny nieżyt nosa zależy od rodzaju pyłku (ów), na które jesteś uczulony.

Większość osób dotkniętych jest wiosną i latem, ponieważ większość drzew i roślin zapylają. Aby uniknąć narażenia na pyłki, przydatne są następujące wskazówki

Formy mogą rosnąć na każdej rozpadającej się materii, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz domu. Formy same w sobie nie są alergenami, ale zarodniki uwalniają.

Zarodniki są uwalniane, gdy nagle w wilgotnym otoczeniu nagle wzrasta temperatura, np. Gdy centralne ogrzewanie jest włączane w wilgotnym domu lub wilgotne ubrania są suszone obok kominka.

Aby zapobiec pleśni pleśni, należy

Pyłek

Dowiedz się więcej o tym, jak wilgotne i pleśń mogą wpływać na zdrowie i jak pozbyć się wilgoci i pleśni.

Zarodniki pleśni

Jak pogoda i pora dnia mogą wpływać na katar sienny i jak zmniejszyć ekspozycję na pyłki